Пт, 02/06/2023, 07:54:37
Вітаю Вас, Гості
Головна » 2011 » Жовтень » 30 » ПРО НОВУ ЄВАНГЕЛІЗАЦІЮ В СХІДНИХ КАТОЛИЦЬКИХ ЦЕРКВАХ
00:00:11
ПРО НОВУ ЄВАНГЕЛІЗАЦІЮ В СХІДНИХ КАТОЛИЦЬКИХ ЦЕРКВАХ

   «Ви будете моїми свідками: євангелізація в Католицьких Церквах східного обряду в Європі» – такою є тема 14-ї зустрічі європейських єпископів східного обряду, яка від 3 до 6 листопада відбуватиметься в румунському місті Орадя. На щорічну зустріч, що проходить під егідою Ради Єпископських Конференцій Європи, зберуться представники чотирнадцяти Східних Католицьких Церков, присутніх на європейському континенті. В контексті нещодавньої пленарної асамблеї Ради та наближення відповідного Синоду Єпископів Католицької Церкви, темою роздумувань в Ораді буде нова євангелізація.

   «Ми усвідомлюємо, що католицькі Церкви східного обряду в Європі можуть зробити свій особливий вклад у тринадцяту Загальну Асамблею Синоду Єпископів, що відбудеться у Ватикані 2012 року», – зазначив Блаженніший Лучіян Мурешан, Верховний Архиєпископ Фагараський та Альба-Юлії, Глава Румунської ГКЦ, додаючи, що зустріч в Ораді повинна стати не лише важливим етапом приготування до Синоду, але також нагодою ознайомлення з викликами, пов’язаними із здатністю наших Церков звіщати Євангеліє в суспільствах, які через двадцять років після падіння комуністичних режимів переживають швидкі зміни, де секуляризація, релятивізм та міграція вимагають спільного шукання рішень, придатних для актуального суспільно-культурного контексту. «Йдеться, зокрема, і про те, що численні наші вірні живуть у громадах, які знаходяться поза межами національних контекстів, в яких ми служимо», – зазначив Глава РумГКЦ.

   Головну тему зустрічі представить архиєпископ Ріно Фізікелла, Президент Папської Ради сприяння новій євангелізації. Серед доповідачів є також о. др. Борис Ґудзяк, Ректор УКУ, який говоритиме про Східні Католицькі Церкви по двадцятьох роках після падіння комуністичних режимів. У працях зустрічі візьмуть участь кардинал Петер Ердьо, Архиєпископ Будапешта, що очолює Раду Єпископських Конференцій Європи, архиєпископ Циріл Василь, Секретар Конгрегації для Східних Церков. Передбачено також виступ Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука.

Категорія: Загальні новини | Переглядів: 992 | Додав: osbmpt | Рейтинг: 0.0/0