Минулий тиждень для світової Католицької Спільності пройшов під знаком ХІІІ Загальної Асамблеї Синоду Єпископів, яка головним питанням своєї діяльності обрала болючу для нашого секуляризованого світу тему – тему нової євангелізації.
|
Блаженніший Святослав пригадуючи про тему папського Синоду, якою є «Нова євангелізація для передавання християнської віри» сильно підкреслив, що «без монашества не можливо ані віри передати, ані нову євангелізацію здійснити в лоні нашої Церкви. Тому справді, ці завдання, до яких Святіший Отець сьогодні покликає нас і цілу Церкву є надзвичайно складні і великі».
|
Відповідно до нашої богословської та аскетичної традиції, євангелізація, як передавання віри, не може бути звужена лише до рамок церковної пропаганди, індоктринації, чи лише інтелектуального пізнання правд віри та виключно практичного виміру людського зусилля. Коли ми розуміємо, що віра – це цілковите прилучення (adesione) людини до життя Пресвятої Трійці, а першим наслідком такого прийняття Євангелія у вірі є нове сотворення людини (пор. Гал. 6, 15), то завдання Церкви передавати віру означає народити нову людину у Христі та виплекати, зростити до зрілості у Христі, нового Божого сина чи доньку. Про це пише св. євангелист Іван: «А всім, що Його прийняли, їм владу дано дітьми Божими стати, тим, що вірять у Ймення Його, що не з крови, ані з пожадливості тіла, ані з пожадливості мужа, але народились від Бога» (Iван 1, 12-14). Таким чином, традиційний спосіб євангелізації має для нас два моменти: сакраментально-керигматичний та літургійно-катехитичний чи містагогійий.
|
Євангелізатором є той, хто носить у серці усвідомлення того, що це Бог діє у Церкві та палаюче бажання звіщати Христа світові. Цими спостереженнями Папа Венедикт XVI відкрив у понеділок, 8 жовтня 2012 р., праці Синоду Єпископів про нову євангелізацію. Святіший Отець промовляв експромтом після вступних молитов та читання зі Святого Письма.
|
Тема нової євангелізації відповідає актуальним напрямним життя Церкви та всіх її членів, а цю перспективу підсилює Рік віри, який розпочнеться 11 жовтня, в 50-ту річницю початку Другого Ватиканського Собору. На звернув увагу Папа Венедикт XVI на початку проповіді, виголошеної у неділю, 7 жовтня 2012 р., під час Служби Божої на площі Святого Петра у Ватикані, якою відкрито ХІІІ Загальну Звичайну Асамблею Синоду Єпископів, тема якого «Нова євангелізація для передавання християнської віри». З Вселенським Архиєреєм співслужили Синодальні Отці, а також єпископи з Іспанії та Німеччини, адже того дня Єпископ Риму проголосив Учителями Церкви двох святих, що походять зі згаданих країн. Це – святий Іван Авільський та свята Гільдеґарда Бінґенська.
|
Євангелізаційні реколекції на тему Емаус.
12 – 14 жовтня 2012р.
у приміщенні БФ «Карітас СДЄ УГКЦ»
м. Дрогобич, вул. Чорновола, 4
|
Від 5 до 9 березня 2012 р., у Римі в приміщенні Апостольської Пенітенціарії відбувався курс для сповідників. Це вже 23 раз поспіль Ватикан організовує кількаденний курс для священиків-сповідників, як також і для тих, які приготовляються до священичого служіння, маючи на меті висвітлити богословський, духовний, моральний і канонічний аспект Святої Тайни Покаяння, наголосити на її суті, значенні і найважливіших елементах та допомогти священнослужителям знайти відповіді на актуальні запитання, пов’язані з уділенням цієї Святої Тайни.
|
10-11 грудня 2011
р.Б. у каплиці Українського Католицького Університету
відбулась надзвичайно цікава подія… Тут, під духовним проводом о. Теодора Пилявського ЧСВВ та о. Йосафата
Мощича МТСА, майже 100 учасників пройшли біблійний курс «Емаус» Школи
євангелізації святого апостола Андрія.
|
Східні
Католицькі Церкви поділяють спільну історію, повну маргіналізації,
страждань і мучеництва, особливо під тоталітарними режимами, під час
панування яких вони були заборонені і знищені юридично. «Немає іншої
Церкви в Румунії, яка могла б називатися «Церквою мучеників», за
винятком Греко-Католицької Церкви», підкреслив Владика Франчіско Хавєр
Лозано, Апостольський Нунцій в Румунії та в Республіці Молдова.Взято із Департамент УГКЦ
|
Про євангелізацію в Східних Католицьких Церквах у Європі говоритимуть учасники зустрічі європейських ієрархів східного обряду. Головну тему зустрічі представить архиєпископ Ріно Фізікелла, Президент
Папської Ради сприяння новій євангелізації. Серед доповідачів є також о.
др. Борис Ґудзяк, Ректор УКУ, який говоритиме про Східні Католицькі
Церкви по двадцятьох роках після падіння комуністичних режимів. У працях
зустрічі візьмуть участь кардинал Петер Ердьо, Архиєпископ Будапешта,
що очолює Раду Єпископських Конференцій Європи, архиєпископ Циріл
Василь, Секретар Конгрегації для Східних Церков. Передбачено також
виступ Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука.Взято із радіо Ватикану
|
|